Összeférhetetlenségek
A COPE-irányelvekkel összhangban a kutatás, az írás és a publikálás során felmerülhetnek egymással versengő érdekek (más néven összeférhetetlenségek), amelyek röviden úgy határozhatók meg, mint bármely olyan befolyásoló tényező, amely akadályozza a kutatás publikálásának objektív integritását. A folyóirat minden közreműködőtől (szerzők, bírálók, szerkesztők, folyóiratok és kiadók) megköveteli a felmerülő versengő érdekek nyilvánosságra hozatalát és korrekciók használatát, amennyiben a versengő érdekek a publikálás után derülnek ki. Bármilyen nem nyilvánosságra hozott összeférhetetlenség esetén a folyóirat a COPE folyamatábráját követi a benyújtott vagy közzétett cikkek esetében.
A szerkesztőknek vissza kell vonniuk magukat a szerkesztői megbízási folyamatból az olyan kéziratok elbírálása esetében, amelyekben az elmúlt három évben a cikkekhez kapcsolódó bármely szerzővel, vállalattal vagy (esetleg) intézménnyel fennálló versenyszerű, szoros együttműködési (pl. azonos tanszék, PhD témavezető vagy társszerző) vagy egyéb szoros kapcsolatokból eredő összeférhetetlenség áll fenn (azaz fel kell kérniük egy másik társszerkesztőt, szakterületi szerkesztőt, vagy a szerkesztőbizottság más tagját, hogy helyette vizsgálja felül és mérlegelje a kéziratot).
Minden olyan felkért bírálónak, akinek a kézirathoz és az abban leírt munkához kapcsolódó szerzőkkel, vállalatokkal vagy intézményekkel bármi jellegű összeférhetetlensége van (mint versenyszerű, szoros együttműködési vagy egyéb szoros kapcsolatból eredő), haladéktalanul értesítenie kell a szerkesztőket az összeférhetetlenségről, hogy visszavonhassák a bírálati felkérést, és más bírálókkal fel tudják venni a kapcsolatot.
A szerzőknek nyilatkozniuk kell arról, hogy milyen támogatást kaptak kutatásuk elvégzéséhez (amennyiben kaptak ilyet). A finanszírozási források nyilatkozatával elismerésre kerül a finanszírozók hozzájárulása, ezzel eleget téve a finanszírozási követelményeknek, mely elősegíti a kutatási folyamat jobb átláthatóságát. A szerzőknek a folyóirathoz benyújtott kutatáshoz kapott valamennyi finanszírozási forrásról való nyilatkozata magába foglalja a támogatást nyújtó ügynökség(ek) nevét, a támogatás számát és az egyes támogató(k) szerepének leírását. Amennyiben a finanszírozó nem játszott szerepet a kutatásban, ezt is fel kell tüntetni. Abban az esetben, ha a kapott támogatása nem kapcsolódik a benyújtott kutatáshoz, úgy a szerzőknek nem kell megadnia a támogatók teljes listáját. A finanszírozási források nyilatkozata a cikk részeként kerül közlésre.