Célok és tartalom
A havonta megjelenő Vezetéstudomány / Budapest Management Review szakfolyóirat (ISSN 0133-0179; Online ISSN 3057-9376) a gazdálkodástudomány és a vezetéselmélet meghatározó, 1970 óta megjelenő tudományos lapja, amely egyaránt közöl empirikus kutatási eredményeket és szakirodalmi összefoglaló munkákat. A folyóiratban megjelenő cikkek a szervezetek működésének számos aspektusát vizsgálják: a struktúra, a folyamatok és a teljesítmény vonatkozásai mellett egyforma figyelmet szentelve a kulturális, magatartási és technológiai kérdéseknek. A Vezetéstudomány fontos értékének tartja multidiszciplináris hátterét, a gazdálkodástudomány nézőpontja mellett épít a szociológia, a pszichológia, a közgazdaságtan, a politikatudomány és a kommunikációelmélet eredményeire is. A lap földrajzi fókusza nemzetközi, de küldetésének megfelelően a folyóirat szívesen fogadja és várja azokat a tanulmányokat, amelyek a menedzsmentet és a vezetést közép-európai szemszögből elemzik, vagy a Magyarországhoz hasonló fejlettségi szinten lévő gazdaságok üzleti környezetét vizsgálják. A folyóirat nemzetközi jellegét erősíti a szerkesztőbizottság és a tudományos tanácsadótestület nemzetközi összetétele csakúgy, mint szerzőink és bírálóink diverz affiliációja.
A folyóirat által bírálatra befogadható kézirat típusok
A Vezetéstudomány / Budapest Management Review empirikus és elméleti tanulmányokat egyaránt publikál, de minden műfajban módszertani szigort követel meg. Az elemzés különböző szintjein (beleértve az egyéneket, a csoportokat, a szervezeteket és a hálózatokat, amelyekbe a szervezetek beágyazódnak) végzett kutatásokat fogadunk. Ha egy kézirat újszerű módszertant alkalmaz, a szerzőnek meg kell győződnie arról, hogy az adatgyűjtés és elemzés lépései átláthatóak és tudományosak.
A beküldött tanulmányokkal kapcsolatban elvárás, hogy:
- kapcsolódjanak a lap témáihoz, az itt folyó diskurzushoz;
- építsenek a témában megjelent nemzetközi eredményekre is;
- eredeti eredményekkel gazdagítsák a magyar nyelvű szakirodalmat;
- módszertani felkészültségről tegyenek tanúbizonyságot;
- elméleti és gyakorlati relevanciával is rendelkezzenek;
- eredetiek (még nem publikálták őket, nem redundánsak vagy máshova benyújtott kéziratok).
A folyóirat Magyar és angol nyelven fogad (és publikál) kéziratokat.
Tanulmányok: Ebben a rovatban a folyóiratunk tárgykörébe tartozó elméleti és empirikus eredményeket kívánunk megjelentetni. Minden benyújtott cikk kettős vak szakértői bírálaton esik át, és elfogadása esetén nyílt hozzáférésű formában jelenik meg. Ebbe a szekcióba bármely regisztrált szerzőtől, az év bármely időszakában várjuk a kéziratokat.
Bármely szerző által nyitott beküldés,
Indexált,
Lektorált
Különszámok tanulmányai: Egy-egy különszám jellemzően egy aktuális és jelentős tudományos témát vagy részterületet kíván körüljárni. Az beküldött kéziratokat kijelölt társszerkesztő(k) és/vagy vendégszerkesztő(k) felügyelik, aki(k) az adott terület elismert szakértője/szakértői. Minden benyújtott cikk kettős vak szakértői bírálaton esik át, és elfogadása esetén nyílt hozzáférésű formában jelenik meg. Ebbe a rovatba a különszám meghirdetésének határidején belül bármely regisztrált szerzőtől várjuk a kéziratokat.
Bármely szerző által nyitott beküldés,
Indexált,
Lektorált
Különszámok rövid összefoglalói, előszói: Ez a rovat bemutatja különszámok központi témáját és az egyes cikkek eredményeit. Csak a kijelölt társszerkesztő(k) / vendégszerkesztő(k) nyújthatnak be ilyen típusú kéziratot, amelyek aztán a Szerkesztőbizottság értékelése alapján és az olvasószerkesztés után kerülnek elfogadásra, nyílt hozzáférésű cikként.
Indexált
Tudományos közlemények: Ebben a rovatban a Magyar Tudományos Akadémia és más, olvasóink számára releváns, rangos tudományos szervezetek közleményeit, hirdetményeit közöljük. A tudományos közleményeket a Szerkesztőbizottság döntése alapján fogadjuk el és nyílt hozzáféréssel közöljük.
Bármely szerző által nyitott beküldés
Közzétételi ütemterv
A Vezetéstudomány / Budapest Management Review havonta megjelenő tudományos folyóirat, amely évi tizenegy számot jelentet meg (ezekből egy dupla szám). Mivel a Vezetéstudomány / Budapest Management Review a gazdálkodástudományi és menedzsment szakterület kutatóinak elsődleges tudományos fóruma Magyarországon, így célja a magyar szaknyelv megőrzése és fejlesztése. Angol nyelvű számaink célja, hogy elérjék a nemzetközi tudományos közösséget, és olyan üzleti és menedzsment kérdéseket tárgyaljanak, amelyek relevánsak az olyan országok, piacok és szervezetek számára, amelyek hasonló környezetben működnek. Ezért általában évente tíz számot adunk ki magyarul és kettőt angolul, bár ez kis mértékben évről évre eltérhet a tematikus és különszámok nyelvének függvényében.
A folyóirat évente legfeljebb két tematikus számot és két különszámot jelentet meg. A tematikus számok a hazai tudományos élet egy-egy kiemelkedő és aktuális kutatási fókuszterületét mutatják be, míg a nem számozott különszámok egy-egy jelentős szellemi közösség munkásságára hívják fel a szakmai közönség figyelmét. A tematikus és különszámok potenciális vendégszerkesztői folyamatosan, minden évben tavaszi záró határidővel nyílt pályázat útján nyújthatják be különszámra vonatkozó pályázatukat, amelyeket a szerkesztőbizottság bírál el. Minden tematikus és különszámra ugyanazok a folyóirat-szabályok és eljárások vonatkoznak, beleértve a nyilvános felhívást is. Ha egy tematikus számra kiírt felhívás nem eredményez teljes cikkszámot, az elfogadott cikkek tematikus blokkként jelenhetnek meg egy normál számban.
A folyóiratban megjelenő cikkek DOI azonosítót kapnak.
Igazodva korunk olvasói szokásaihoz és a fenntarthatóságot is szem előtt tartva, elsősorban digitális formában szeretnénk eljuttatni a folyóirat cikkeit olvasóink minél szélesebb köréhez. Aki szívesen értesülne havonta a legfrissebb szám tartalmáról és a különszám felhívásokról egy rövid e-mailben, az feliratkozhat hírlevelünkre itt: https://www.uni-corvinus.hu/ninja-forms/1510hjh6. Szeretettel várjuk olvasóink és szerzőink között, továbbá követhet minket a Vezetéstudomány Facebook oldalán is. Ha szeretne előfizetni a papíralapú kiadásunkra, vegye fel a kapcsolatot a forgalmazó Magyar Postával.
Célközönség
A Vezetéstudomány / Budapest Management Review, mint az egyik vezető magyar tudományos folyóirat a gazdálkodási és menedzsment területen, sokszínű közönséget céloz meg:
- tudományos kutatók, tudósok, különösen a menedzsment, a vezetés, a szervezeti viselkedés, a pénzügy, a marketing, az innováció, az üzleti gazdaságtan és a vállalkozásfejlesztés területén,
- üzleti vezetők, a profitorientált és nonprofit szervezetekben vezetői pozíciót betöltő szakemberek, akik tájékozódni szeretnének a legújabb kutatásokról, trendekről és a legjobb gyakorlatokról a menedzsment területén,
- a gazdaságfejlesztéssel, innovációval és vállalkozói tevékenységgel kapcsolatos szakpolitikák kialakításában részt vevő politikai döntéshozók, akik a döntéshozatalhoz a legújabb empirikus eredményeket keresik,
- hallgatók és oktatók, akiknek tanulmányi és oktatási célokra naprakész szakmai tartalomra van szükségük,
- nemzetközi közönség: mivel a folyóirat magyar és angol nyelven is megjelenik, nemzetközi közönséget is megcéloz, olyan kutatókat, tudósokat és gyakorlati szakembereket, akiket érdekel a közép-európai perspektíva, vagy akiket a Magyarországhoz hasonló fejlettségi szinten lévő gazdaságok működése foglalkoztat.