Információk
A havonta megjelenő Vezetéstudomány szakfolyóirat (ISSN 0133-0179; Online ISSN 3057-9376) a gazdálkodástudomány és a vezetéselmélet meghatározó, 1970 óta megjelenő tudományos lapja, amely egyaránt közöl empirikus kutatási eredményeket és szakirodalmi összefoglaló munkákat. A folyóiratban megjelenő cikkek a szervezetek működésének számos aspektusát vizsgálják: a struktúra, a folyamatok és a teljesítmény vonatkozásai mellett egyforma figyelmet szentelve a kulturális, magatartási és technológiai kérdéseknek. A Vezetéstudomány fontos értékének tartja multidiszciplináris hátterét, a gazdálkodástudomány nézőpontja mellett épít a szociológia, a pszichológia, a közgazdaságtan, a politikatudomány és a kommunikációelmélet eredményeire is.
Folyóiratunkba egyformán várunk a személyek, csoportok, szervezetek vagy a szervezetek működési környezetét jelentő hálózatok elemzési szintjén készített tanulmányokat. A lap empirikus kutatásokat és elméleti összefoglalókat is közöl, ám a módszertani precizitást minden műfajban megköveteli.
A folyóirat a DORA (Declaration on Research Assessment) nyilatkozat aláírója.
A folyóirat kiadója, a Budapesti Corvinus Egyetem a COARA (Coalition for Advancing Research Assessment) nyilatkozat aláírója.
Kiadói információk és üzleti modell
A Vezetéstudomány című folyóirat a Budapesti Corvinus Egyetem által kiadott és finanszírozott tudományos folyóirat, kettős vak szakmai bírálati (peer review) folyamattal. A lapkiadásért, a főszerkesztő és a szakterületi szerkesztők kinevezésért az egyetem Kutatási Rektorhelyettese felelős. A folyóirat a kéziratok feldolgozásáért és a folyóiratban való publikálásért a szerzőktől semmilyen díjat vagy költségtérítést nem kér. A Vezetéstudomány folyóiratban megjelent valamennyi tartalom teljes szövege ingyenesen hozzáférhető a folyóirat honlapján és a kiadó egyetem által kezelt Corvinus Kutatások elektronikus repozitóriumban (open access).
Nyílt hozzáférésű közzététel, archívum, és indexek
A Vezetéstudomány folyóirat évente tizenkét számot jelentet meg: két angol nyelvű és kilenc magyar nyelvű szám (amelyekből az egyik dupla szám), emellett legfeljebb évi két tematikus különszám megjelentetésére is lehetőséget nyújt transzparens pályázati rendszerben. A folyóiratban megjelenő cikkek DOI azonosítót kapnak. Mivel a Vezetéstudomány a hazai gazdálkodástudomány és vezetéselmélet meghatározó tudományos megjelenési helye, célja a magyar tudományos nyelv megőrzése és annak fejlesztése. Az angol nyelvű számokkal célunk a nemzetközi tudományos közösség minél szélesebb körű elérése.
Folyóiratunk a Magyar Tudományos Akadémia Gazdaságtudományi Doktori Minősítő Bizottság által "A" kategóriás besorolású (a besorolás 2023. június 1-jétől érvényes). A folyóiratban megjelent cikkek szabadon hozzáférhetőek: online archívumunk 2020 januárjától tartalmazza az összes számot, az ezt megelőzően megjelent cikkek a kiadó egyetem által üzemeltetett Corvinus Kutatások repozitóriumban érhetők el.
Igazodva korunk olvasói szokásaihoz és a fenntarthatóságot is szem előtt tartva, elsősorban digitális formában szeretnénk eljuttatni a folyóirat cikkeit olvasóink minél szélesebb köréhez. Aki szívesen értesülne havonta a legfrissebb szám tartalmáról és a különszám felhívásokról egy rövid e-mailben, az feliratkozhat hírlevelünkre itt: https://www.uni-corvinus.hu/ninja-forms/1510hjh6. Szeretettel várjuk olvasóink és szerzőink között, továbbá követhet minket a Vezetéstudomány Facebook oldalán is.
Minden tartalmat az “Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)” licenc alapján teszünk közzé és elérhetővé. A megjelent cikkeket az EBSCO és a ProQuest adatbázisok indexelik, továbbá folyóiratunk egy csillaggal szerepel az “Academic Journal Guide” listáján.
Bírálati és lektorálási folyamat, Rovatok
A Vezetéstudomány folyóirathoz benyújtott tanulmányok anonim, kettős vak szakértői bírálaton esnek át. Az egyes lektorálási fordulók átlagosan 4-6 hetet vesznek igénybe. A benyújtott tanulmányokat először a Szerzői útmutatóban felsorolt követelményeknek való megfelelésük alapján ellenőrizzük. Ezután a megfelelő kéziratok a témájuk és módszertanuk alapján a szakmailag illetékes szerkesztőhöz kerülnek. A kijelölt szakterületi szerkesztő legalább két szakmai bírálót választ ki, angol nyelvű cikkek esetében a bírálók egyike jellemzően külföldi. A különszámok rövid összefoglalói, előszói és az akadémiai közlemények a szerkesztőbizottság értékelése alapján, és az olvasószerkesztés után kerülnek elfogadásra.
Tanulmányok: Ebben a rovatban a folyóiratunk tárgykörébe tartozó elméleti és empirikus eredményeket kívánunk megjelentetni. Minden benyújtott cikk kettős vak szakértői bírálaton esik át, és elfogadása esetén nyílt hozzáférésű formában jelenik meg. Ebbe a szekcióba bármely regisztrált szerzőtől, az év bármely időszakában várjuk a kéziratokat.
Bármely szerző által nyitott beküldés, Indexált, Lektorált
Különszámok tanulmányai: Egy-egy különszám jellemzően egy aktuális és jelentős tudományos témát vagy részterületet kíván körüljárni. Az beküldött kéziratokat kijelölt társszerkesztő(k) és/vagy vendégszerkesztő(k) felügyelik, aki(k) az adott terület elismert szakértője/szakértői. Minden benyújtott cikk kettős vak szakértői bírálaton esik át, és elfogadása esetén nyílt hozzáférésű formában jelenik meg. Ebbe a rovatba a különszám meghirdetésének határidején belül bármely regisztrált szerzőtől várjuk a kéziratokat.
Bármely szerző által nyitott beküldés, Indexált, Lektorált
Különszámok rövid összefoglalói, előszói: Ez a rovat bemutatja különszámok központi témáját és az egyes cikkek eredményeit. Csak a kijelölt társszerkesztő(k) / vendégszerkesztő(k) nyújthatnak be ilyen típusú kéziratot, amelyek aztán a Szerkesztőbizottság értékelése alapján és az olvasószerkesztés után kerülnek elfogadásra, nyílt hozzáférésű cikként.
Indexált
Tudományos közlemények: Ebben a rovatban a Magyar Tudományos Akadémia és más, olvasóink számára releváns, rangos tudományos szervezetek közleményeit, hirdetményeit közöljük. A tudományos közleményeket a Szerkesztőbizottság döntése alapján fogadjuk el és nyílt hozzáféréssel közöljük.
Bármely szerző által nyitott beküldés